Josef Hajkr

Pokud mě něco opravdu charakterizuje, pak touha být vždy u zrodu něčeho nového a chuť podílet se na změnách, které uvádí věci do pohybu. Ostatně jsem Blíženec a těm je adaptace na změny vlastní. Životem mě také provází potřeba stále se učit a to nejlepší předávat dál. Úspěchy firem, kterým jsme pomohli určit směr, mě utvrzují v tom, že to má smysl - podnikání je totiž motorem pro celou zemi. Proto naše úsilí stojí za to.

Změna je (můj) život

Touha věci měnit se promítla i do volby studijního oboru, který jsem si zvolil – a sice stavebních technologií. Jimi lze totiž významně ovlivnit prostředí, ve kterém lidé žijí. A co nás obklopuje nás také formuje - tedy mění.

Univerzitu jsem absolvoval ve zlomové roce 1989 a do praxe tedy naskočil v období velkých změn. Jako mladý odborník na řízení ve stavebnictví jsem se díky tomu dostat k práci na ojedinělých projektech.

S léty přibývalo úkolů a zkušeností a objevily se nové výzvy - třeba možnost získat mezi prvními v ČR titul MBA, a to na škole v anglickém Nottinghamu. Studium mi pomohlo pochopit svět byznysu a brzy jsem začal sám působit jako lektor v MBA vzdělávání. Oblast ekonomiky a řízení podniků si mě natolik podmanila, že jsem v tomto oboru v roce 2002 získal titul Ph.D.

Zážitkem a hrou k vědomostem

Souběžně s profesionální kariérou jsem se intenzivně zabýval zážitkovou pedagogikou. 15 let jsem dával směr komunitě instruktorů Brno, ojedinělé laboratoři interaktivního vzdělávání, z jejíž dílny vychází např. největší celonoční šifrovací hra v ČR “Tmou”.

Od roku 2001 jsem byl 15 let aktivní v komunitě lidí, kteří se pohybují kolem Společnosti pro projektové řízení, zastával jsem zde i roli Prezidenta a také Předsedy programové komise. Řídil jsem několik klíčových projektů, které tato komunita měla na starost.

Za světlem

Moji profesionální kariéru však nejvíce ovlivnilo spojení se SHINE V prvních letech jsem byl konzultantem a projektovým manažerem, později partnerem a spolumajitelem a nyní vlastníkem a výkonným ředitelem. SHINE v roce 1996 vznikl jako poradenská firma specializující se na manažerské řízení. Vznikla stabilní skupina lidí, kterou obor nadchnul a v praxi žijí princip sebezlepšování. Od business procesu modelování, informačních strategii, mezinárodním standardům a certifikacím jsme se dostali až k vlastní Škole SHINE, podpoře řízení změn a ovlivňování postojů lidí. A to mě baví a dává pocit naplnění.

Na starostí mám celý tým projektového řízení v SHINE, stavím koncepce rozvojových programů pro klíčové zákazníky a zabývám se zejména inicializací a plánováním projektů a podporou pro komplexní změny. Mohu říci, že jsem měl to štěstí, že jsem poměrně záhy našel výbornou partu lidí, se kterými je možné se učit stále něco nového.

Proto vím, že je skutečně důležité, kým se obklopujeme.LinkedIn profil

Kontakty

Tel.: +420 739 428 854

E-mail: info@co-pilot.cz

Fakturační údaje

SHINE Consulting s.r.o.

Oulehla 443, Pozořice 664 07

IČ: 253 18 292, DIČ: CZ 253 18 292

+420 515 533 362


Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u KS v Brně, oddíl C, vložka 24686

Napište nám dotaz

Nebo nám zanechte svůj kontakt a my se vám co nejdříve ozveme.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace
x